Αυτό το ραδιοφωνικό έργο γεννήθηκε από τη δημιουργία του σχολείου Monseñor Ramón Arcila Cali, σήμερα MONSEÑOR RAMÓN ARCILA CALI ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ. Στην αρχή της ήταν να δημιουργήσει έναν κοινοτικό ραδιοφωνικό σταθμό FM για το ανατολικό Κάλι και όλες τις γειτονικές πόλεις της πόλης. Το έργο απέτυχε λόγω έλλειψης θεσμικής υποστήριξης, σήμερα είναι πραγματικότητα και οι νέοι μαθητές και απόφοιτοί μας παρουσιάζουν κάτι διαφορετικό στον κόσμο.
Σχόλια (0)